Pobierz szablon, rozpakuj go i dodaj na swojego bloga.

Projektant - tła

Edytuj post
Przy pomocy projektanta możemy usunąć wszystkie lub prawie wszystkie (w zależności od wziętego za bazę szablonu) tła z naszego bloga. Na podstawie szablonu Prosty Biały pokażę jak w łatwy sposób zmienić kolory tła dla wszystkich dostępnych w Projektancie elementów.
Jeżeli myślisz, że to do niczego ci się nie przyda, sprawdź najpierw efekt  jaki możesz przy pomocy tych wskazówek uzyskać.
Zaczynamy oczywiście od wejścia do Projektanta, następnie z panelu po lewej wybieramy zakładkę Zaawansowane. Na sam początek wybieramy podzakładkę Tła.
Na powyższym rysunku mamy już ustawione kolory. Część A odpowiada za tło całej strony, zarazem jest ono osadzone najgłębiej ze wszystkich. Wszystkie kolejne tła będę je przykrywać. Tak samo się stanie, jeżeli dodamy obraz tła. Część B jest odpowiedzialna za kolor pod główną częścią bloga, natomiast C to tło tylko pod nagłówkiem bloga. Mam nadzieję, że jak do tej pory wszystko jest jasne.
Teraz wybieramy podzakładkę Tło kart. Tak jak widać powyżej część A zmienia kolor tła całego paska kart, natomiast B wybranej karty. Co ważniejsze, po najechaniu myszką na inną kartkę, zmieni się jej kolor tła na ten wybrany z części B.

Patrząc na tytuły podzakładek można by przypuszczać, że tła nam się już skończyły. Nic bardziej mylnego. Tym razem wybieramy Nagłówek z datą.

W tej części możemy zmienić kolor pod datą postu. Myślę, że jest to całkiem fajnie wyglądający efekt.
Jeszcze lepsze możliwości daje nam tło ukryte w części Stopka posta. Tło całej stopki zmieniamy w części A, natomiast Kolor cienia - B jest niczym innym ja tylko podkreśleniem całej stopki. Wygląda to bardo ładnie, także warto ustawić sobie tutaj jakiś ciekawy kolor. Ważne:  zmiana tła w stopce spowoduje także zmianę koloru pod komentarzami. A to na pewno może się wam przydać. Sami zobaczcie:
Ciekawe możliwości daje nam też podzakładka Obrazy. W części A możemy zmienić kolor tła pod obrazem, dzięki czemu otrzymamy szerokie obramowanie. W części B zmieniamy jakby obwolutę obrazka tworząc cienkie obramowanie.
Więcej na temat obramowań obrazków możesz znaleźć tutaj: → Obramowanie wokół obrazków w postach.
I oto efekt przy zmianie kolorów teł i czcionek:
Mam nadzieję, że wam pomogłam (:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WS | x.