Pobierz szablon, rozpakuj go i dodaj na swojego bloga.

Dodaj szablon

Edytuj post
Przede wszystkim zapamiętaj, gdzie zapisałeś pobraną paczkę z szablonem, ponieważ to przyda ci się później. Jeżeli plik jest skompresowany, musisz go rozpakować. Sprawdź, czy znajduję się tam plik o rozszerzeniu .xml. Jeżeli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zaimportować ten szablon na bloga! Jeśli w paczce autor zamieścił jakieś dodatkowe informacje, przeczytaj je przed wstawieniem. Na pewno jest tam coś istotnego.

Wchodzimy w edycję bloga, z panelu po lewej wybieramy zakładkę szablon. Na tej stronie w prawym głównym rogu mamy przycisk z jakże dużo mówiącym napisem "Utwórz/przywróć kopię zapasową".


Oczywiście klikamy na ten przycisk. Następnie pojawi się nam nowe okno. Interesuje nas jego dolna część, dzięki której możemy zaimportować kod szablonu z dysku twardego na nasz blog. Klikamy "Wybierz plik" i pokazuje się nam kolejne okno.Teraz przyda nam się wiedza, gdzie zapisaliśmy plik, bowiem musimy odnaleźć to miejsce i wybrać ten z kodem szablonu. Jak już wspomniałam na początku, ma on rozszerzenie .xml.Kiedy już wejdziemy w odpowiedni folder i klikniemy na plik z szablonem pozostało nam tylko kliknąć "otwórz". Powrócimy do poprzedniego okna. Teraz aktywny jest button "Przekaż" i klikając na niego zatwierdzimy zaimportowanie nowego szablonu na blogu.Właśnie wstawiliśmy nowy szablon. Prawda, że proste? Teraz tylko trzeba sprawdzić, czy wszystko wyświetla się poprawnie. Gdyby nie, pisać o pomoc do autorki szablonu (;

14 komentarzy

 1. Tak poza tematem, ten szablon jest mega. *-*

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo za instrukcje! To bardzo pomocne dla tych, ktorzy dopiero zaczynają swoją przygodę z blogspotem.
  Jeszcze raz wielkie dzięki! :)

  Pozdrawiam,
  Deszczowa

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj!
  Mam mały problem - niezależnie od tego, jaki szablon z Wioski chcę wstawić wyskakuje mi informacja "Zapisanie szablonu nie powiodło się.
  Nie można przetworzyć szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte. Komunikat o błędzie XML:
  (SyntaxError) : Unexpected token <" czym może być to spowodowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc nie mam pojęcia. Może spróbuj zapisać jakikolwiek szablon i ponownie zaimportować go na bloga.

   Usuń
  2. Trzeba wypakować, bo zapisuje się w formacie ZIp. Jak wypakujesz, wtedy pojawia się ikonka z kodem, którą trzeba zaimportować :)

   Usuń
 4. Szkoda, że obrazy wygasły, a ten szablon http://mysensitiveheart.deviantart.com/art/Blogspot-template-Ludzie-ktorzy-nienawidza-kotow-386168103 nie ma kodów. :<

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie szablon nie chcę się zapisać :(

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie coś pisze że ma rozszerzony i nie da się zapisać

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam pewien problem :C Nie wiem gdzie jest ten szablon , jak go pobrać i w ogóle mi nie działą :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest wszystko dobrze tylko wyskakuje mi komunikat już taki szablon jest zastąpić go? i wtedy wyskakuje jakiś z kotem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej dokładnie napisać, z którym szablonem jest problem. Wtedy go sprawdzimy i zobaczymy czy jest z nim wszystko w porządku. Jeśli nie będzie to błąd zostanie naprawiony.

   Usuń
 9. Ja mam pytanie takie a mianowicie jak wstawić tę stopkę na sam dół. Nie chodzi mi o stopkę w poście tylko stopkę na samym dole strony.
  W Regulaminie jest,żeby mieć tę stopkę,a ja nie mogę jej wstawić :(

  OdpowiedzUsuń

© Agata | WS | x.