Pobierz szablon, rozpakuj go i dodaj na swojego bloga.

Jak dodać własną Favikonkę?

Edytuj post
Czy każdy z Was wie, co to jest 'favikonka'? Jeśli nie to już to wyjaśniam. Po wejściu na bloga w karcie naszej przeglądarki obok nazwy bloga pojawia się malutka ikonka. Jest to standardowa 'favikonka', którą ma każdy nowo założony blog. Wygląda ona tak:
 Pewnie wielu z Was myślało nad tym, że fajnie byłoby mieć w tym miejscu własny obrazek. Można to zrobić w bardzo prosty sposób.

Wchodzimy na swojego bloga i jego edycję. Następnie wybieramy opcję "Układ".


Wyświetli nam się układ naszego bloga. Wszelkie widgety, które mamy zamieszczone na blogu. Na samej górze, po lewej stronie mamy widget "Favikona". Klikamy na znajdującą się przy nim opcję "Edytuj".


Otworzy nam się takie okno. Klikamy "Wybierz plik". Następnie szukamy na własnym dysku favikonę, którą chcemy dodać. Należy pamięć, że nie może ona wielkością przekraczać 100MB i najlepiej jeśli jest ona kwadratowa. Po wybraniu pliku klikamy na "Zapisz". 

Należy pamiętać o tym, że nowa favikonka nie zawsze pojawia się od razu po jej wstawieniu. Czasem trzeba po prostu cierpliwie na nią poczekać. W niektórych przypadkach może to trwać nawet jeden dzień.

Darmowe favikonki znajdziecie także na Wiosce Szablonów pod TYM linkiem. O każdym pobraniu należy wspomnieć w komentarzu.

3 komentarze

© Agata | WS | x.