Pobierz szablon, rozpakuj go i dodaj na swojego bloga.

Zmiana nazwy 'Strona Główna' w PageList

Edytuj post
Chciałabym pokazać wam prosty trik, jedną z blogspotowych możliwości, dzięki któremu z menu stron (kart czy zakładek, jak zwał, tak zwał) usunąć można pozycję Strona główna lub zmienić jej nazwę, tak jak to jest obecnie na Instruktażowo. 
Na samym początku oczywiście wchodzimy w edycję bloga i klikamy Układ. A następnie na edycję Stron. Tak jak jest to zaznaczone na poniższym rysunku.Po kliknięciu wyskoczy nam nowe okno. Znajduje się w nim kilka ciekawych opcji, a my zajmiemy się trzema z nich. Po lewej stronie widnieje kolumna zatytułowana Strony do pokazania. W niej możemy zaznaczać strony, które chcemy pokazać i odznaczać te, które powinny się nie wyświetlać. Możemy tutaj odznaczyć Stronę Główną jak i inne karty, przez co nie będą widoczne na blogu. Nie tyczy się to jednak zwykłych linków do innych stron. Jak widać odnośnik do Wioski Szablonów nie pojawia się po stronie lewej.


Widzimy, że napis Strona Gówna jest w specjalnym okienku, dzięki któremu możemy edytować tę nazwę. Zmieniając ją na przykład na tytuł własnego bloga, Odśwież lub Powrót. Co tylko nam wpadnie do głowy, jednak pamiętajmy, by czytelnik mógł skojarzyć nasze nazewnictwo z funkcją linku.Po prawej stronie mamy kolumnę zatytułowaną Kolejność stron. Dokładniej rzecz biorąc, to umożliwia nam w tej kolumnie zmianę kolejności wyświetlania się stron. Czasem się zacina, ale ogólnie rzecz biorąc działa (:

Teraz wystarczy wszystko zapisać i cieszyć się zmianami na własnym blogu.

Koniec

Napiszcie, jeżeli ta instrukcja była wam przydatna. Miło by było wiedzieć, że moja praca się komuś przydała :)

7 komentarzy

 1. Układ jest, ale nic nie pisze o "edycji stron" nic nie ma :c

  OdpowiedzUsuń
 2. jak chodzi o mnie to nie mogę przenieść kolejność stron- tzn to- przeciągnij i upuść.... szkoda :(

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja mam takie pytanie, chciałabym, by na moim blogu nie było obramowania, które pojawia się właśnie w pasku kart, pod nagłówkiem. Czy to się da zmienić? Chcę po prostu mieć same odnośniki, bez tej głupiej tabelki. proszę o pomoc!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Układ - Projektant szablonów - Zaawansowane - Akcenty. I tam zmieniasz "kolor obramowania ram" na transparentny (też się męczyłam z tym).
   Ja nie potrafię zmienić nazwy strony głównej - wpisuję tam, gdzie instruujecie, ale po zapisaniu wraca stara nazwa. Ktoś wie o co chodzi?

   Usuń
 4. Ja niestety nie potrafię zmienić nazwy strony głównej. Po wpisaniu nazwy blogger z powrotem ustawia nazwę "Strona główna" Ma ktoś na to sposób?

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja nie chcę zmieniać nazwy strony głównej tylko nazwę drugiej zakładki- u mnie jest to nail art a chciałabym zmienić na zdobienia lub pomysł na paznokcie :( Czy jest na to sposób?
  Szukam w internecie ale nic nie znalazłam :(
  Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to bardzo proszę.
  Mój blog to francja-elegancja.blogspot.com
  Z góry dziękuję!

  OdpowiedzUsuń

© Agata | WS | x.