Pobierz szablon, rozpakuj go i dodaj na swojego bloga.

Kopia zapasowa

Edytuj post
Blogspot daje nam dużo możliwości, z których szkoda byłoby nie skorzystać. Kopia zapasowa jest czymś, co może nam zaoszczędzić wiele czasu i rozlanych łez, gdyby coś poszło nie tak.
Dzięki kopii zapasowej w każdej chwili możesz wrócić do poprzedniego wyglądu bloga praktycznie bez wysiłku. I nie ma tu znaczenia czy wygląd bloga zostanie zmieniony przy pomocy Projektanta, grzebania w kodzie czy zaimportowania gotowego szablonu z jakiejś szablononiarni czy innej strony internetowej. Zawsze istnieje możliwość, że efekt końcowy cię nie zadowoli i co wtedy, kiedy nie wiemy jak cofnąć zmiany? Wtedy własnie najlepiej posłużyć się kopi zapasową i zacząć wszystko od nowa.

Zrobienie kopii zapasowej jest naprawdę proste. Najpierw oczywiście wchodzimy w edycję bloga. Z panelu po lewej wybieramy zakładkę Szablon. Na tej stronie w prawym głównym rogu mamy przycisk z jakże dużo mówiącym napisem "Utwórz/przywróć kopię zapasową".


Oczywiście klikamy na ten przycisk. Następnie pojawi się nam nowe okno. Klikamy tam na duży pomarańczowy przycisk "Pobierz pełny szablon".


Znów pojawi się nam nowe okno. Tym razem musimy wybrać miejsce na swoim komputerze, gdzie zapiszemy ową kopię zapasową. Dobrze jest nadać taką nazwę temu plikowi, by później z łatwością odgadnąć jaki szablon i z jakiego bloga jest w tym pliku zapisany.


Na samym końcu klikamy "Zapisz" i jest po wszystkim. Mamy kopię zapasową. Teraz możemy zająć się zmienianiem wyglądu naszego bloga.

1 komentarz

  1. ogólnoie chciałam tutaj powiedzieć że nowy INSTRUKTAZ jest genialny i serdecznie za niego dziękuje :* dodalam sobie opcje z tym zaokrąglaniem obrazkow, i kroliczka jako Favikona :) i piękny szablon z wioski :) dziękuje :* jesteście cudowne :)

    OdpowiedzUsuń

© Agata | WS | x.